Menu
oCukroví.cz

Recept na sněhové pusinky. Vyzkoušejte je s kakaem nebo vanilkou

Pusinky jsou skvělý univerzální dezert. Chutnají výborně samotné v základní verzi, stejně tak je ale můžete obměňovat a doplňovat krémy či ovocem. Navíc jsou přirozeně bezlepkové.

Základní suroviny na pusinky jsou pouze dvě – bílky a cukr. Všechny další jsou volitelné, změní vám chuť pusinek a promění jednoduchý dezert do mnoha variací. Jde taky o ideální využití přebývajících bílků. Ty můžete skladovat i v mrazáku.

Pusinky je možné jíst jen tak, ale můžete je i například navrstvit do skleničky společně s krémem a dalšími surovinami. Pro nejlehčí recept si vystačíte s vyšlehanou smetanou a sladkým ovocem. Smetanu ale můžete také ochutit, například kávou, promíchat s mascarpone nebo vsadit místo na ovoce na kousky hořké čokolády.

Recept na zdravé zelené kokosky s minimem kalorií

Na 1 várku:

  • 4 bílky
  • 230 g moučkového cukru
  • 70 g krupicového cukru

Sněhové pusinky postup:

1. Bílky si vyšleháme do polotuha, poté po lžících přidáváme cukr a šleháme, dokud nám nevznikne lesklá pevná hmota, které tvoří špičky a drží, i když otočíme misku vzhůru nohama.

Tip: Pokud chceme udělat pusinky s příchutí, nyní je ideální čas. Do kakaových přidáme asi lžíci kakaa, do vanikových lžičku vanilkové extraktu, do citronových dvě lžíce citronové šťávy. Vmíchat můžeme i mleté ořechy či kokos.

2. Sněhem si naplníme zdobicí sáček a tvoříme pusinky na plech vyložený pečicím papírem. Pusinky se při pečení trochu zvětší, takže mezi nimi necháme rozestupy. Sušíme v troubě na 100 stupňů asi hodinu.

3. Hotové pusinky použijeme, jak chceme. Můžeme je také dozdobit rozehřátou čokoládou. V uzavřené nádobě vydrží pusinky několik dní.

Tip: Když uděláme pusinky větší, můžeme vždy jednu přímo potřít vybraným krémem či marmeládou a poté přiklopit druhou.

Ohodnoťte tento recept:
0
Právě čtete

Recept na sněhové pusinky. Vyzkoušejte je s kakaem nebo vanilkou