Menu
oCukroví.cz

Recept na lahodné medové trubičky s karamelovým krémem

Vyzkoušejte měkounké a lahodné medové trubičky naplněné karamelovým krémem. Krásně voní a doslova se rozplývají na jazyku.

Toto vánoční cukroví dá sice o něco více práce, ale výsledek stojí za to. Trubičky se určitě stanou hitem vašich vánoc a budete je na příště péct rovnou ve dvou dávkách. Nedoporučujeme dávat si jich na plech příliš mnoho. Je opravdu zapotřebí natáčet je na vařečku ještě teplé, jinak se začnou lámat a nevypadají hezky.

Potřebné ingredience:

 • 450 g hladké mouky
 • 300 g moučkového cukru
 • 1 vejce + 1 žloutek
 • 70 – 100 g medu
 • 1 lžička jedlé sody
 • čokoládová poleva na namáčení konců trubiček
 • 1 karamelové nebo klasické sladké Salko  a 300 g másla na karamelový krém

Postup:

 1. Mouku, cukr, vejce a žloutek, med a sodu dejte do mísy a vypracujte hladké těsto. Zabalte do potravinářské folie a nechte přes noc uležet.
 2. Těsto vyndejte z chladničky a nechte malinko povolit. Poté vyválejte na tenký plát a vykrajujte kolečka o průměru 6 cm. Vyskládejte na plech s pečicím papírem.
 3. Pečte v předehřáté troubě na 180 °C asi kolem čtyř minut. Poté troubu otevřete, ale plech nechte uvnitř. Postupně vyndávejte jedno kolo za druhým a stáčejte přes vařečku. Takto postupně stočíte všechna kola.
 4. Hotové trubičky nechte vychladnout a jejich konce pak namočte do čokoládové polevy. Trubičky jsou po upečení tvrdé, ale nebojte se, krásně změknou. Zejména po naplnění krémem.

Karamelový krém

 1. Karamelové Salko je výhodné v tom, že ho nemusíte vařit. Použít můžete i klasické kondenzované Salko, které ale musíte nejdříve uvařit tak, že do hrnce nalijete vodu a vložíte celou plechovku. Musí být úplně ponořená ve vodě. Nechte vařit 3 hodiny. Po uvaření musí dobře vychladnout.
 2. Máslo nechte chvíli stát na lince, aby získalo pokojovou teplotu a poté vyšlehejte do hladka. Snižte otáčky a postupně přidávejte po lžících Salko. Nešlehejte příliš rychle, protože by se vám krém mohl srazit a byly by v něm hrudky.
 3. Hotový krém dejte na chvíli do chladničky, než budete plnit trubičky.

Náš tip: Trubičky jsou výborné i naplněné pařížským krémem nebo přímo pařížskou šlehačkou. V takovém případě je ale plňte raději až chvíli před podáváním, protože šlehačkou trubičky hodně změknou.

Ohodnoťte tento recept:
2,8
Právě čtete

Recept na lahodné medové trubičky s karamelovým krémem