Menu
oCukroví.cz
Zdravé cukroví Snadné

Odlehčený recept? Není problém

  1. Alternativy k cukru
  2. Vlašská jádra jako zdravá ingredience
  3. Ořechový krém bez cukru
  4. Další zdravé recepty

V dnešní době se stále více lidí snaží o zdravý životní styl, což zahrnuje i změny v oblasti výživy. Jedním z oblíbených trendů je snižování přísunu cukru či jeho úplné vyřazení z jídelníčku. Pokud patříte mezi ty, kteří si chtějí užít sladké chvilky bez výčitek, připravili jsme pro vás několik odlehčených receptů, které neobsahují přidaný cukr. Přečtěte si náš článek a objevte nové možnosti, jak si připravit zdravější varianty oblíbených cukrovinek.

Alternativy k cukru

Pokud hledáte zdravější variantu cukru, můžete vyzkoušet sladidla, jako je například stévie, erythritol nebo xylitol. Tyto přírodní sladidla mají nižší glykemický index než běžný cukr, což znamená, že méně zvyšují hladinu cukru v krvi. Kromě toho mají i další pozitivní vlastnosti, například stévie pomáhá snižovat krevní tlak a zlepšuje inzulínovou citlivost. Při použití těchto sladidel je však důležité dbát na správné dávkování, jelikož mohou mít silnější sladivý účinek než cukr.

Vlašská jádra jako zdravá ingredience

Mnoho zdravých receptů obsahuje vlašská jádra, která jsou bohatým zdrojem bílkovin, zdravých tuků, vitamínů a minerálů. Vlašské ořechy pomáhají snižovat cholesterol, zlepšují kardiovaskulární zdraví a mají protizánětlivé účinky. Kromě toho mají tyto ořechy i výbornou chuť a dodávají pečivu, zákuskům či cukroví jemnou křupavost. Vlašská jádra můžete do receptů přidávat celá, pokrájená nebo mletá. Navíc, pokud chcete získat ještě více zdravotních výhod, můžete vyzkoušet ořechy namočit před konzumací, což zvyšuje jejich vstřebatelnost živin. Velkou výhodou je i jejich skladovatelnost a v dnešní době jednoduchý nákup online. Mezi ověřené prodejce patří například eshop Ochtunejorech.cz.

Recept na závěr: Ořechový krém bez cukru

Ořechový krém je oblíbenou náplní do cukroví a zákusků, ale klasické recepty často obsahují velké množství cukru. Pro zdravější variantu můžete vyzkoušet ořechový krém bez cukru, který je připravený s použitím alternativních sladidel, jako je stévie nebo erythritol. Kromě toho je ořechový krém bohatý na zdravé tuky, vlákninu a antioxidanty. Pro přípravu ořechového krému bez cukru potřebujete následující ingredience:

  • 200 g vlašských jader
  • 100 g kvalitního kakaového prášku
  • 50 ml kokosového oleje
  • 3 lžíce sladidla dle chuti (stévie, erythritol, xylitol)
  • 1 lžička vanilkového extraktu
  • špetka soli

Postup přípravy je velmi jednoduchý. Stačí smíchat všechny ingredience v mixéru nebo food procesoru a mixovat do hladké konzistence. Hotový krém můžete použít jako náplň do cukroví, zákusků nebo jako pomazánku na chleba.

Další zdravé recepty

Pokud hledáte další zdravé recepty na cukroví, navštivte náš web Ocukrovi.cz, kde najdete mnoho zajímavých nápadů na odlehčené varianty tradičního cukroví. Můžete se těšit na recepty s ořechy, ovesnými vločkami, kokosem či s různými druhy ovoce. Vyzkoušejte si zdravější verzi svých oblíbených cukrovinek a užijte si sladké chvilky bez výčitek. Nebo navštivte i web kolegů, konkrétně web KetoDiet.cz kde najdete tento suprový článek a nebo třeba tento recept na Homago.cz.

Ohodnoťte tento recept:
0
Právě čtete

Odlehčený recept? Není problém